Kinezyterapia

Kinezyterapia to leczenie ruchem. Można powiedzieć, że skoro pacjent trafia do fizjoterapeuty to właśnie z aparatem ruchu ma problem. A skoro tak to nie będzie błędem stwierdzenie, że tylko ruchem specjalnie ukierunkowanym można ten problem usunąć. Ruch jest bardzo silnym bodźcem, który utrzymuje cały organizm w prawidłowym działaniu. Dzięki aktywności można redukować ból, zwiększać zakres ruchu w stawach, wytrzymałość, moc, wydolność. Kinezyterapia obejmuje ćwiczenia lecznicze i metody terapeutyczne. Metody wykorzystują wiele elementów w taki sposób, aby jak najszerzej i możliwie najskuteczniej pomóc pacjentowi.

Thera-Band

To praca z pacjentem z wykorzystaniem taśm, rzemieni, dysków i innych przedmiotów gumowych. Stwarza możliwości nie tylko w budowie napięcia mięśniowego, ale także rozluźnianiu mięśni i przywracaniu ich funkcji. Pozwala także pracować nad równowagą i koordynacją.

Moje dyplomy w tej dziedzinie:

Kliknij, aby powiększyć: Zastosowanie przyrządów terapeutycznych Thera Band w wybranych metodach terapeutycznych (luty 2005)


Powrót do strony głównej »