Kinezyterapia

Kinezyterapia to leczenie ruchem. Można powiedzieć, że skoro pacjent trafia do fizjoterapeuty to właśnie z aparatem ruchu ma problem. A skoro tak to nie będzie błędem stwierdzenie, że tylko ruchem specjalnie ukierunkowanym można ten problem usunąć. Ruch jest bardzo silnym bodźcem, który utrzymuje cały organizm w prawidłowym działaniu. Dzięki aktywności można redukować ból, zwiększać zakres ruchu w stawach, wytrzymałość, moc, wydolność. Kinezyterapia obejmuje ćwiczenia lecznicze i metody terapeutyczne. Metody wykorzystują wiele elementów w taki sposób, aby jak najszerzej i możliwie najskuteczniej pomóc pacjentowi.

Medycyna manualna

To leczenie struktur kręgosłupa i stawów obwodowych rękami terapeuty. Istotą jest ustalenie rodzaju zaburzeń czynnościowych, mechanizmów i przyczyn, a także opracowanie diagnozy i sposobu leczenia.

Metoda Cyriaxa – służy funkcjonalnej diagnostyce i leczeniu części miękkich. Metoda ta jest stosowana głównie w schorzeniach ortopedycznych. Jest bezbolesna.

Metoda Mulligana – to mobilizacja stawu połączona z ruchem. Ma ona na celu bezbolesne przywrócenie naturalnej ruchomości i funkcji stawów oraz tkanek miękkich. Za podstawę dolegliwości uważa zmianę osi obrotu stawu.

Choroby w których stosowanie terapii manualnej jest bardzo ograniczone lub niemożliwe:
  • Choroby nowotworowe z przerzutami do kości
  • Gruźlica kości lub inne choroby bakteryjne kręgosłupa
  • Osteoporoza znacznie zaawansowana
  • Niektóre wady wrodzone kręgosłupa
  • Pierwsze miesiące ciąży (odcinek lędźwiowy)


Moje dyplomy w tej dziedzinie:

Kliknij, aby powiększyć: Egzamin certyfikując dający tytuł: Międzynarodowy Terapeuta OM Cyriax/Orthopaedic Medicine International Cyriax Therapist (czerwiec 2013)

Kliknij, aby powiększyć: Ukończenie modułu VII szkolenia w koncepcji Medycyny Ortopedycznej wg dr James''a Cyriax''a (czerwiec 2013)

Kliknij, aby powiększyć: Ukończenie modułu VI szkolenia w koncepcji Medycyny Ortopedycznej wg dr James'a Cyriax'a (styczeń 2010)

Kliknij, aby powiększyć: Ukończenie modułu V szkolenia w koncepcji Medycyny Ortopedycznej wg dr James'a Cyriax'a (kwiecień 2009)

Kliknij, aby powiększyć: Ukończenie modułu IV szkolenia w koncepcji Medycyny Ortopedycznej wg dr James'a Cyriax'a (wrzesień 2008)

Kliknij, aby powiększyć: Medycyna Ortopedyczna wg dr James'a Cyriax'a - Moduł II (luty 2008)

Kliknij, aby powiększyć: Medycyna Ortopedyczna wg dr James'a Cyriax'a - Moduł III (styczeń 2008)

Kliknij, aby powiększyć: Brian Mulligan's Concept - Mobilisations with Movement, moduł C (październik 2007)

Kliknij, aby powiększyć: Brian Mulligan's Concept - Mobilisations with Movement, moduł A i B (marzec 2007)

Kliknij, aby powiększyć: Szkolenie podyplomowe w koncepcji Medycyny Ortopedycznej wg dr Jamesa Cyriax'a, Moduł I (luty 2007)


Powrót do strony głównej »