Historia masażu

Masaż stanowi znaną od wieków metodę lecznicą. Dzięki kojącej sekwencji ugniatania, masowania, uciskania oraz głaskania, jakie masażysta stosuje wobec pacjenta, pobudzić można odpowiednie mięśnie do pracy, usunąć napięcie oraz zlikwidować blokady i ulżyć bólowi.

Pierwsze przekazy pisane o stosowaniu masażu pochodzą już ze starożytności, z obszaru dzisiejszych Indii. Masaż w dawnych czasach miał wymiar magiczny, wiązał się z rytuałami i obrzędami, a także wpisywał się w medycynę ludową. W okresie nowożytnym właściwe w medycynie konwencjonalnej nadał mu francuski lekarz z XVI wieku, Ambroży Pare. Dziś masaż jest chętnie stosowaną metodą, uzupełniającą leczenie. Zachwalany jest także jego relaksacyjny charakter. Warto wiedzieć, że pozytywne skutki masażu utrzymują się aż przez trzy tygodnie po zabiegu.Masaż wyszczuplający

Dzięki odpowiedniej technice masażu możemy nie tylko pobudzić i rozluźnić mięśnie oraz ukrwić skórę, lecz także dodatnio wpłynąć na sylwetkę oraz pomóc pozbyć się zbędnych kilogramów. Masaż wyszczuplający jest bardzo miłym i nie wymagającym poświęceń sposobem na schudnięcie kilku kilogramów.

Masaż wyszczuplający to unikalne połączenie masażu klasycznego wraz z drenażem limfatycznym. Dzięki odpowiednim technikom, wpływa on na pobudzenie pracy mięśni do spalania zbędnego tłuszczu. Poprawia także krążenie limfatyczne, dzięki czemu poprawia się metabolizm. Innym, bardzo pozytywnym, działaniem tego rodzaju masażu jest wygładzenie oraz poprawienie ukrwienia skóry, co oznacza zmniejszenie lub likwidacje cellulitu.

Masaż wyszczuplający – dla kogo?

Masaż wyszczuplający zalecany jest wszystkim osobom, które pragną zrzucić zbędne kilogramy, poprawić sylwetkę lub pozbyć się cellulitu. Odnosi on nawet skutek w sytuacjach, gdy inne metody, jak na przykład diety zawiodły. Masaż pozwala poprawić wygląd wybranych części ciała, można jego działanie skupić na przykład na samym brzuchu lub udach, jak też zastosować go całościowo. Dzięki pobudzeniu tkanek, masaż wyszczuplający bardzo poprawia metabolizm. Najlepsze efekty daje zastosowanie masażu wraz z dietą oraz gimnastyką, jednak same zabiegi w naszym gabinecie także poprawią pozytywnie wygląd.

Jak działa masaż wyszczuplający?

Za pomocą odpowiednich technik masaż tego rodzaju powoduje rozbicie złogów tłuszczu, co znacznie przyśpiesza proces odchudzania. Przy okazji masaż wyszczuplający wspomaga modelowanie różnych części ciała, by osiągnęły wymarzony kształt.Powrót do strony głównej »