Różności

Lista różności

To wszystko co dzieje się na bieżąco w temacie gabinetu.

2014-10-31Facebook
Od jakiegoś czasu istnieje profil gabinetu na Facebook. Staram się tam na bieżąco umieszczać posty, które mogą być dla Państwa przydatne. Zapraszam do przejrzenia a może nawet i do polubienia :)
2014-09-05Carolina Medical Center
I sympozjum Fizjoterapeutyczne dotyczące stawu kolanowego. I znowu trochę nowinek medycznych tym razem dotyczących stawu kolanowego. W końcu nie sam kręgosłup człowiek ma ;)
2014-08-23XII Spotkanie Certyfikowanych i Dyplomowanych Terapeutów metody McKenziego
Kolejne spotkanie, nowości, możliwość wymiany doświadczeń, dyskusje i burze mózgu.
2014-05-13Konferencja "Jeden dzięki drugiemu biegłym w sztuce się staje"
Zostałam poproszona o kilka słów na temat roli aktywności fizycznej w życiu osób z niepełnosprawnością. Okazuje się, że miewam tremę przed wystąpieniami publicznymi. Tego się nie spodziewałam ;)
2013-06-14Międzynarodowy Terapeuta OM Cyriax
Po kilku latach szkoleń i samokształcenia udało mi się zdać egzamin z medycyny ortopedycznej wg dr James''a Cyriaxa. Egzamin ten daje mi tytuł Międzynarodowego Tearapeuty OM Cyriax.
2012-12-19Nowy sprzęt do terapii podciśnieniowej
W celu poszerzenia bazy zabiegowej nabyliśmy nowy sprzęt firmy BTL. BTL Vac jest aparatem podciśnieniowym który poza terapią prądem daje pacjentowi przyjemne odczucie masażu. Uzyskuje się w ten sposób jeszcze większą relaksację tkanek niż w przypadku samego zabiegu elektroterapii.
2012-08-24Zjazd certyfikowanych terapeutów metody McKenzie'go
Odbył się kolejny zjazd certyfikowanych terapeutów metody McKenzie'go podczas którego dyskutowaliśmy nad problemami diagnostyki i różnicowania zaburzeń mechanicznych odcinka szyjnego kręgosłupa i barku. Wielu specjalistów dzieliło się swoimi doświadczeniami i wiedzą otwierajać nowe spojrzenia na wyżej wymienioną problematykę.
2012-08-15Nowy wygląd gabinetu
Po dwóch miesiącach prac zakończyliśmy kapitalny remont gabinetu. Zmieniliśmy nie tylko kolory ścian i podłóg ale także okna, oświetlenie i ogrzewanie. Poprawiliśmy tym walory estetyczne oraz komfort naszych pacjentów i własnej pracy.
2009-12-30Miejsce przyjazne przyszłej mamie
Ponieważ nie jest nam obojętne dobre traktowanie kobiet ciężarnych, które trafiają do naszego gabinetu, przyłączyliśmy się do akcji "Odmienny stan - odmienne traktowanie". Decyzją komisji i wynikiem głosowania wyłoniono placówki, które szanują przywileje ciężarnych i spełniają wszelkie ich prośby. Dzięki głosom naszych pacjentek przy nadziei oraz innych internautek przyznano nam tytuł "Miejsca przyjaznego przyszłej mamie".
Kliknij, aby powiększyć: Pismo o przyznaniu wyróżnienia
Pismo o przyznaniu wyróżnienia
Kliknij, aby powiększyć: Logo konkursowe wyróżnienia
Logo konkursowe wyróżnienia
2008-08-28Dofinansowanie drużyny piłkarskiej
Ortimed nie tylko wspomaga Państwa w osiąganiu sprawności fizycznej i prowadzi rehabilitację. Staramy się również propagować zdrowy i aktywny tryb życia, a co za tym idzie uczestniczyć w życiu sportowym Bydgoszczy. Tak narodził się pomysł współpracy z Bydgoską dziecięcą drużyną piłki nożnej (klub Zawisza).
2008-08-15Karta rabatowa BENEFIT
Podpisaliśmy umowę o współpracy z firmą Benefit Systems Sp. z o.o.. Firma świadczy usługi w zakresie dodatkowych świadczeń pracowniczych dla Klientów korporacyjnych. Podpisana umowa pozwala naszym Klientom korzystać z karty rabatowej BENEFIT, która uprawnia do otrzymania zniżek na zabiegi. Szczegóły w dziale "Cennik - Rabaty".
2008-08-01Hipoterapia - w naszej ofercie od września
Już od bardzo dawna wiadomo, że obcowanie ze zwierzętami daje człowiekowi relaks. Jadąc na koniu w stępie uzyskujemy ruch taki jak podczas chodzenia nie obciążając własnych stawów. Jazda na koniu wpływa na normalizację napięcia mięśniowego, stopniowe hamowanie nieprawidłowych odruchów, przywraca symetrię tułowia. Wpływa także na korektę postawy, i ogólne rozlużnienie. Jazda konna to także symfonia bodźców odbierana poprzez zmysły dotyku, wzroku, zapachu, równowagi. Jazda konna przez reakcję odruchową poprawia także pracę narządów wewnętrznych. Obcowanie z koniem niesamowicie rozluźnia i nigdy nie jest nudne. Nasz zaprzyjaźniony konik ma na imię Stino. Ma złocistą grzywę, łagodne spojrzenie i zawadiacki błysk w oku. Wraz z hipoterapeutką tworzą zgrany duet.
2008-02-25Karnet okolicznościowy - wspaniały prezent!
Z przyjemnością zawiadamiamy, że istnieje możliwość zakupienia u nas karnetu okolicznościowego na zabiegi dla wskazanej osoby (np. jako prezent na urodziny, imieniny, święta). Cena karnetu zależna od rodzaju i ilości zabiegów.
2007-12-01Nowy zabieg w ofercie - termoterapia
Począwszy od grudnia bieżącego roku oferta została rozszerzona o nowy zabieg - termoterapię. Informacje o zabiegu znajdują się tutaj.
Termoterapia to zabieg cieplny. W uzdrowiskach wykonywany jest przy pomocy parafiny lub borowiny. Obecnie dostępny również w wersji nowoczesnej i wykonywany przy pomocy żelu (u nas), dzięki czemu nie brudzi skóry i nie odwapnia kości. Zabieg trwa około 20 minut.
2007-11-20Podpisanie umowy z Mondial Assistance
Od listopada bieżącego roku obowiązuje podpisana umowa z Towarzystwem Ubezpieczeniowym Mondial Assistance - pacjenci, którzy posiadają to ubezpieczenie mogą korzystać z zabiegów zgodnie z obowiązującą ich umową.
2007-10-03Uruchomienie strony internetowej
Przygotowanie strony internetowej zostało zakończone i strona ujrzała światło dzienne. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z jej treścią.
2007-08-24Zjazd McKenzie'go 24-26 sierpień 2007
W tym roku ponownie odbył się Ogólnopolski Zjazd Certyfikowanych Terapeutów Metody McKenzie'go - uczestnictwo w nim okazało się bardzo emocjonujące i obfite w nowe, nowatorskie pomysły.
2007-07-19Otwarcie gabinetu
To już dzisiaj! Uroczyste otwarcie gabinetu - przecięcie wstęgi, kilka kropel szampana, ale przede wszystkim dużo uśmiechów i pozytywnych emocji.
Kliknij, aby powiększyć: Otwarcie gabinetu
Otwarcie gabinetu

Powrót do strony głównej »