Kinezyterapia

Kinezyterapia to leczenie ruchem. Można powiedzieć, że skoro pacjent trafia do fizjoterapeuty to właśnie z aparatem ruchu ma problem. A skoro tak to nie będzie błędem stwierdzenie, że tylko ruchem specjalnie ukierunkowanym można ten problem usunąć. Ruch jest bardzo silnym bodźcem, który utrzymuje cały organizm w prawidłowym działaniu. Dzięki aktywności można redukować ból, zwiększać zakres ruchu w stawach, wytrzymałość, moc, wydolność. Kinezyterapia obejmuje ćwiczenia lecznicze i metody terapeutyczne. Metody wykorzystują wiele elementów w taki sposób, aby jak najszerzej i możliwie najskuteczniej pomóc pacjentowi.

Metoda McKenziego

To mechaniczne diagnozowanie i terapia bólów kręgosłupa. Istotą metody jest to, że oferuje ona pacjentom system samodzielnego radzenia sobie z problemem. Ćwiczenia używane są do zwalczania bólu. Ta metoda różni się od innych tym, że unika stwarzania zależności pacjenta od terapeuty, wykorzystuje minimum interwencji terapeuty w kombinacji z ćwiczeniami. Powtarzalne, odpowiednio ukierunkowane ruchy są wykorzystywane do diagnozy i terapii. Ważną rolę odgrywa też edukacja pacjenta.

Moje dyplomy w tej dziedzinie:

Kliknij, aby powiększyć: Mechanical Diagnosis and Therapy Credentialling Examination, McKENZIE (maj 2007)

Kliknij, aby powiększyć: Diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych kręgosłupa metodą McKenziego, Kurs D (październik 2006)

Kliknij, aby powiększyć: Diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych kręgosłupa metodą McKenziego, Kurs C (lipiec 2006)

Kliknij, aby powiększyć: Diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych kręgosłupa metodą McKenziego, Kurs B (listopad 2005)

Kliknij, aby powiększyć: Diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych kręgosłupa metodą McKenziego, Kurs A (lipiec 2005)


Powrót do strony głównej »