Kinezyterapia

Kinezyterapia to leczenie ruchem. Można powiedzieć, że skoro pacjent trafia do fizjoterapeuty to właśnie z aparatem ruchu ma problem. A skoro tak to nie będzie błędem stwierdzenie, że tylko ruchem specjalnie ukierunkowanym można ten problem usunąć. Ruch jest bardzo silnym bodźcem, który utrzymuje cały organizm w prawidłowym działaniu. Dzięki aktywności można redukować ból, zwiększać zakres ruchu w stawach, wytrzymałość, moc, wydolność. Kinezyterapia obejmuje ćwiczenia lecznicze i metody terapeutyczne. Metody wykorzystują wiele elementów w taki sposób, aby jak najszerzej i możliwie najskuteczniej pomóc pacjentowi.

Terapia wad postawy

Kompleksowa diagnostyka i terapia wad postawy oraz skolioz polega na specyficznym połączeniu różnych ukierunkowanych technik celem zmniejszenia stopnia rotacji kręgosłupa i jego korekcji. Praca z pacjentem jest indywidualna, oparta na jego konkretnym problemie. To praca z dzieckiem w celu rozluźnienia mięśni przykurczonych, korekty postawy, poprawieniu oddychania, wzmocnieniu mięśni osłabionych. Praca w łańcuchach zamkniętych z użyciem taśm oporowych, piłek i innych przyborów fizjoterapeutycznych.

Moje dyplomy w tej dziedzinie:

Kliknij, aby powiększyć: Zniekształcenia statyczne u dzieci i młodzieży (wrzesień 2007)

Kliknij, aby powiększyć: Doskonalenie umiejętności psychologicznych w kontakcie fizjoterapeuty z pacjentem (maj 2007)

Kliknij, aby powiększyć: Kompleksowa diagnostyka i terapia wad postawy i skolioz z wykorzystaniem elementów znanych metod terapeutycznych - kurs rozwijający (grudzień 2006)

Kliknij, aby powiększyć: Kompleksowa diagnostyka i terapia wad postawy i skolioz z wykorzystaniem znanych metod terapeutycznych - kurs podstawowy (sierpień 2006)


Powrót do strony głównej »