Historia masażu

Masaż stanowi znaną od wieków metodę lecznicą. Dzięki kojącej sekwencji ugniatania, masowania, uciskania oraz głaskania, jakie masażysta stosuje wobec pacjenta, pobudzić można odpowiednie mięśnie do pracy, usunąć napięcie oraz zlikwidować blokady i ulżyć bólowi.

Pierwsze przekazy pisane o stosowaniu masażu pochodzą już ze starożytności, z obszaru dzisiejszych Indii. Masaż w dawnych czasach miał wymiar magiczny, wiązał się z rytuałami i obrzędami, a także wpisywał się w medycynę ludową. W okresie nowożytnym właściwe w medycynie konwencjonalnej nadał mu francuski lekarz z XVI wieku, Ambroży Pare. Dziś masaż jest chętnie stosowaną metodą, uzupełniającą leczenie. Zachwalany jest także jego relaksacyjny charakter. Warto wiedzieć, że pozytywne skutki masażu utrzymują się aż przez trzy tygodnie po zabiegu.Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny to masaż całego ciała. Dzięki odpowiednim technikom ten rodzaj masażu pobudza mięśnie, układ krążenia oraz skórę. Wpływ dotyku masażysty na ciało masowanego doskonale wpływa także na układ nerwowy pacjenta. Lista zalet, jakie wynikają z takiego zabiegu jest naprawdę długa. Jeśli więc potrzebujemy wytchnienia w codziennym życiu – masaż relaksacyjny będzie doskonałym sposobem na odreagowanie i zapewnienie sobie dobrego samopoczucia na dłuższy czas.

Powolne ruchy masażysty, które wykonywane są w określanym rytmie i w odpowiedni sposób, mają na celu uspokojenie ciała i umysłu. Celem masażu jest zmniejszenie lub zupełna likwidacja napięcia mięśniowo- nerwowego, o które w naszym, pędzącym wciąż do przodu świecie, wcale nie trudno.

Masaż relaksacyjny – dla kogo?

Najlepsze działanie masaż relaksujący przyniesie osobom, które potrzebują wytchnienia i relaksu. Jeśli jesteś podatny na stres, masz wymagającą pracę, wiele obowiązków i mało czasu na prawdziwy wypoczynek – masaż tego rodzaju będzie doskonałą metodą. Masaż przyniesie także ulgę osobom, które na co dzień nie uprawiają sportów ani innych aktywności. Pomocny bywa także w leczeniu nerwic oraz depresji, powodując poprawę nastroju. Wedle medycyny chińskiej niemal każdy powinien się poddawać masażowi minimum raz do roku. Z masażu relaksacyjnego skorzystać może niemal każdy, bez względu na wiek, płeć oraz stan zdrowia. Poprawa nastroju, rozluźnienie, lepsze krążenie oraz usunięcie napięcia bardzo pozytywnie wpłyną na całe ciało.

Czemu warto zastosować masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny i jego pozytywne skutki odczuwalne mogą być nawet przez miesiąc. To jedna z lepszych metod usuwania napięcia z ciała i poprawiania samopoczucia, mająca bardzo pozytywny wpływ na zdrowie i całe ciało.Powrót do strony głównej »