Historia masażu

Masaż stanowi znaną od wieków metodę lecznicą. Dzięki kojącej sekwencji ugniatania, masowania, uciskania oraz głaskania, jakie masażysta stosuje wobec pacjenta, pobudzić można odpowiednie mięśnie do pracy, usunąć napięcie oraz zlikwidować blokady i ulżyć bólowi.

Pierwsze przekazy pisane o stosowaniu masażu pochodzą już ze starożytności, z obszaru dzisiejszych Indii. Masaż w dawnych czasach miał wymiar magiczny, wiązał się z rytuałami i obrzędami, a także wpisywał się w medycynę ludową. W okresie nowożytnym właściwe w medycynie konwencjonalnej nadał mu francuski lekarz z XVI wieku, Ambroży Pare. Dziś masaż jest chętnie stosowaną metodą, uzupełniającą leczenie. Zachwalany jest także jego relaksacyjny charakter. Warto wiedzieć, że pozytywne skutki masażu utrzymują się aż przez trzy tygodnie po zabiegu.



Masaż leczniczy

W Chinach mawia się, że dobry masażysta wart jest w chwilach zmęczenia tyle, co góra diamentów. I nie ma co się dziwić. Dotyk, zwłaszcza umiejętny, potrafi zdziałać prawdziwe cuda, zarówno na ciało, jak i na duszę. W przypadku masażu leczniczego zabieg skupia się głównie na linii kręgosłupa i jej okolicach, usuwając z tego obszaru napięcie, blokady mięśniowe oraz pozwalając nam się wyciszyć i zrelaksować.

Masaż leczniczy – dla kogo?

Masaż leczniczy tak naprawdę zalecany jest każdemu, kto nie ma przeciwko niemu przeciwwskazań. Należą do nich m.in. ciąża, stany zapalne, menstruacja, hemofilia, gorączka, miażdżyca oraz choroby o podłożu wirusowym, bakteryjnym i pasożytniczym. W każdym innym wypadku masaż leczniczy pozytywnie wpłynie na organizm. Masaż leczniczy za pomocą odpowiedniego nacisku i dotyku pozwala rozluźnić i usunąć ból kręgosłupa. Pozytywnie wpływa także na kondycję, a także relaksuje.

Masaż leczniczy może wspierać inne metody fizykoterapii albo stanowić niezależną formę terapii. Bardzo dobrze wpływa na usuwanie sztywności mięśni, usuwa źródła napięć oraz usprawnia stawy. Zalecany jest zwłaszcza w przypadku chorób lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa, migrenowych bólach głowy oraz jako profilaktyka chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa.

Masaż leczniczy – czemu warto?

Wszystkie zabiegi w naszym Gabinecie Fizjoterapii wykonywane są zgodnie z najwyższymi standardami, dotyczy to także masaży. Możesz być pewien, że zabieg u nas pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie. Dzięki ukończeniu odpowiednich studiów oraz kursów doskonale wiemy, jak wykonywać masaż, by miał on właściwe działania dla dobra całego organizmu. Zachęcamy do skontaktowania się z nami w celu ustalenia ilości wizyt – najlepszy efekt daje seria 10 spotkań.



Powrót do strony głównej »